FOTO: FB/ Florida Panthers

Finálová séria zámorskej NHL medzi Edmontonom Oilers a Floridou Panthers má zatiaľ rýchly spád. Zverenci trénera Paula Mauricea majú nakročené k zisku titulu najlepším možným spôsobom.  Zápasový mečbal získali v najkratšom možnom čase. Rozhodnúť budú môcť už v sobotu ráno.

Prvé stretnutie ovládli na strely jasne hráči Oilers. Ofenzívne vybudovaný tím s hviezdami Connorom McDavidom a Leonom Draisaitlom vyslal na bránu súpera až 32 striel. Vynikajúco chytajúci Sergei Bobrovskij však za svoj chrbát nepustil jedinú. Z víťazstva 3:0 sa tak radovali domáci.

Panterov výhra nakopla a v druhom meraní síl na ich ľade dominovali streleckými pokusmi i strelenými gólmi. Výrazne sa dvomi presnými zásahmi na triumfe podieľal útočník Floridy Evan Rodrigues, ktorý je aj najproduktívnejším hráčom série. Na konte tridsaťročného forwarda svietia tri góly a jedna asistencia. Za celé tohtoročné play-off nazbieral 12 bodov v 20 zápasoch.

Najvyrovnanejší súboj finále 2024 bol zatiaľ ten posledný. Florida síce na ľade Edmontonu získala pred treťou tretinou pohodlný trojgólový náskok, no domáci sa dostali v priebehu záverečného dejstva na koňa a dvakrát znížili. Či to prinieslo vzpruhu do zápasu, kde pôjde olejárom o všetko isté nie je, no prvý bod v sérii nateraz uchmatnúť nedokázali.

Najväčším sklamaním sú určite výkony najväčších mien v kanadskom tíme. Draisaitl je bez bodu a McDavid má len tri asistencie. Napriek tomu je najproduktívnejším hráčom Edmontonu v sérii. Práve superesá na súpiske tímu z Alberty budú musieť nájsť recept na prekonanie obrany súpera, ak chcú v tejto sezóne pomýšľať na celkový triumf.

Zápas číslo štyri je na programe už v sobotu 15.6. o druhej ráno podľa stredoeurópskeho letného času.