FOTO: IIHF

Slovenský útočník Dalibor Dvorský zažil skvelý a vydarený turnaj. Najprv bol vyhlásený za jedného z troch najlepších hráčov Slovenska a neskôr ho zaradili aj do All Star tímu. Bol jednoznačným ťahúňom nášho mužstva, za čo si vyslúžil tieto ocenenia.

Dvorský obsadil v tabuľke kanadského bodovania šampionátu šieste miesto s 8 gólmi a 5 asistenciami. Stal sa teda aj najproduktívnejším slovenským hráčom turnaja. Dalibor Dvorský prekonal doterajšie 11-bodové slovenské maximum krajanov Mariána Gáboríka (1999) a Maxima Čajkoviča (2018) z predchádzajúcich šampionátov do 18 rokov.

Okrem Dvorského sa do All Star tímu dostala švédska trojica Stenberg, Sandin Pellikka, Erliden a Američania Smith a Hutson. Cenu pre najužitočnejšieho hráča turnaja získal taktiež americký útočník Will Smith s 20 kanadskými bodmi za 9 gólov a 11 asistencií. Iba o jeden bod zaostal za rekordom Nikitu Kučerova. Rovnako dostal aj cenu pre najlepšieho útočníka. Noah Erliden sa stal najlepším brankárom a Axel Sandin Pellikka najlepším obrancom.