FOTO: Patrik Mitas

Úvodný duel na Nemeckom pohári zvládli slovenskí hokejisti na výbornú. Rakúšanov porazili vysoko 1:7, pričom v prvej tretine zaznamenali až štyri góly. Po dva presné zásahy zaknihovali útočníci Jozef Baláž (HK Dukla Trenčín) a Oliver Okuliar (Mountfield HK).

Dánom vstup do turnaja nevyšiel podľa predstáv, domácemu Nemecku podľahli 4:1. Po dvoch tretinách ešte svietil na ukazovateľovi stav 1:1, avšak nemeckí hokejisti troma gólmi v záverečnej tretine strhli víťazstvo na svoju stranu. O jediný dánsky gól sa postaral útočník Patrick Russell (Linköping).

Severania určite nebudú ľahkým orieškom, v ich kádri totiž figuruje hneď niekoľko hráčov zo švédskej a fínskej najvyššej hokejovej súťaže. Posledné vzájomné meranie síl medzi Slovenskom a Dánskom sa uskutočnilo minulý rok práve na Nemeckom pohári. Zverenci Craiga Ramsayho v ňom prehrali 3:4 po predĺžení. Úvodné buly zajtrajšieho duelu je programe o 11:00 hod. Do slovenskej bránky sa v ňom postaví Matej Tomek (HC VERVA Litvínov) a debut v seniorskej reprezentácii zažije útočník Matej Kašlík (HKM Zvolen).