FOTO: nhl.com

Po ukončení vyraďovacej časti o Stanleyho pohár naďalej pokračuje priebeh NHL, ale v podobe podpisovania zmlúv. Najnovšie podpísal zmluvu v Caroline kapitán Jordan Staal a Arizona Coyotes si poistila brankársky objav, Connora Ingrama.

Stálica Hurricanes pokračuje

Útočník Jordan Staal sa dohodol s Carolinou na štvorročnej zmluve, pričom už jedenásť sezón má v drese Hurricanes za sebou. Celkovo mu táto zmluva zaistí 11,6 milióna dolárov. V uplynulom ročníku odohral 81 duelov v základnej časti a pripísal si 34 kanadských bodov. Ďalších 8 bodov získal počas vyraďovacích bojov. V profilige odohral už viac ako 1170 stretnutí.

„Samozrejme, je to miesto, kde som chcel byť,“ povedal samotný Staal. „Mám pocit, že tu mám nejaké nedokončené veci a som veľmi nadšený, že môžem byť súčasťou organizácie a tejto skupiny chalanov. Presne s tým som chcel ukončiť svoju kariéru. Bude to veľa zábavy a veľa dobrých spomienok do budúcnosti.“

Ingram ostáva v Arizone

S klubom podpísal 26-ročný brankár nový trojročný kontrakt, ktorý mu zabezpečí prísun 1,95 milióna dolárov za sezónu. V predchádzajúcom ročníku odchytal 27 stretnutí s úspešnosťou zákrokov 90,5%. Sezónu ukončil s priemerom 3,37 gólu na zápas. Coyotes si ho minulý rok stiahli z waiver listiny a budúci rok by mal vytvoriť stabilnú brankársku dvojicu s českým Karlom Vejmelkom.

„Sme veľmi radi, že sme s Connorom podpísali predĺženie zmluvy. Connor je dobrý mladý brankár, ktorý za nás hral v minulej sezóne dobre. Spolu s Karlom Vejmelkom nám poskytli silný brankársky tandem. Tešíme sa, že sa vráti medzi tri žrde,“ hovorí o gólmanovi generálny manažér Coyotes Bill Armstrong.