FOTO: NHL.com

Českému ostrostrelcovi Davidovi Pastrňákovi sa aktuálne v drese Bostonu Bruins bodovo veľmi darí. Je celkovo štvrtým najlepším strelcom celej NHL, keď si dovedna pripísal už 80 kanadských bodov. Taktiež je aj druhým hráčom celej súťaže s najvyšším počtom presných zásahov. Pred ním je v tejto štatistike len kanadský ostrostrelec Connor McDavid. Pastrňák je navyše aj najproduktívnejším českým hokejistom NHL. Pre porovnanie, druhý Martin Nečas z Caroliny Hurricanes má o 28 bodov menej.

Pastrňákovi ku skvelej forme pomáhajú aj jeho český kolegovia v útoku, s ktorými už odohral aj zopár zápasov. Sú nimi David Krejčí a Pavel Zacha. Produktívnejším je prvý menovaný. Ten ku 13 gólom pridal aj 34 asistencií. V Bostone sa nepredstavuje iba táto trojica hráčov. Za „medvede“ sa počas tejto sezóny predstavili aj Tomáš Nosek, Jakub Zbořil a Jakub Lauko. Posledný menovaný ale viac zápasov v tejto sezóne odohral na farme.

David Pastrňák sa predstavil aj na poslednom All Star Games. V dvoch zápasoch strelil dva góly a na jeden prihral. Nakoniec sa jeho divízia tešila aj z celkového víťazstva. Pre neho to boli už tretí exhibičný zápas počas jeho pôsobenia v NHL, keď naň bol nominovaný v roku 2019 a 2020.

Patrí tiež ku stáliciam Českej hokejovej reprezentácie. Na posledných majstrovstvách sveta, ktoré sa naposledy konali vo Fínsku, dopomohol k zisku šiestej bronzovej medaily českého hokeja.