FOTO: NHL.com

Už od začiatku sezóny NHL nás Boston Bruins udivuje svojou dominanciou naprieč celou ligou. Momentálne má na konte 53 zápasov, z ktorých 40 vyhral a 5 prehral po predĺžení alebo samostatných nájazdoch. V riadnom hracom čase prehral iba 8 duelov.

Ešte udivujúcejšia je bilancia Bruins v domácej TD Garden. Z 27 zápasoch v nej totiž vyhrali až 22 a z možných 54 bodov ich získali až 47. Momentálne majú na konte 85 bodov a neohrozene kráčajú za ziskom Presidents Trophy pre víťaza základnej časti. Ich štyridsiatym víťazstvom sa navyše stali najrýchlejším tímom, ktorý túto métu dosiahol. O tento titul sa delia s Washingtonom Capitals zo sezóny 2015/16.

Logicky teda prichádza otázka, či dokážu dorovnať, či dokonca prekonať aj rekord v počte víťazstiev. Ten je momentálne na čísle 62, stanovený Detroitom Red Wings zo sezóny 1995/96 a Tampou Bay Lightning zo sezóny 2018/19. Z 29 zápasov, ktoré im v sezóne ostávajú by tak museli vyhrať 22. To pri ich forme rozhodne nie je nemožné.

Ďalšou otázkou však je, či je Prezidentská trofej a prekonanie týchto rekordov pre Bruins skutočne dôležité. Spomedzi všetkých mužstiev, ktoré sme doteraz spomenuli, totiž žiadny v danej sezóne nevyhral Stanley Cup. Najpamätnejšie to bolo v roku 2019 u Tampy Bay, ktorá v playoff nevyhrala jediný zápas.

Bruins už majú veľa skúseností s úspechmi aj neúspechmi v playoff. V 1. kole by sa mali stretnúť s posledným postupujúcim vo východnej konferencii, čo by za súčasných okolností bol Washington Capitals. V aktuálnom rozpoložení oboch tímov by sa nepostup Bruins rozhodne rovnal vypadnutiu Tampy Bay v roku 2019. Bruins však stále nemúžu nič podceniť a musia sa snažiť priviesť čo najlepšie posily pred blížiacim sa Trade Deadline.