Zdroj: USA Hockey Twitter

„Úprimne si myslím, že je na to najlepší čas.“ Američanka Brianna Decker dnes oznámila koniec hráčskej kariéry.

Tridsaťjedenročná útočníčka má na konte šesť titulov z Majstrovstiev sveta a olympijské medaily. Počas Majstrovstiev sveta v ženskom hokeji v roku 2011 sa umiestnila na druhom mieste najlepších hráčok a to s jedenástimi kanadskými bodmi, za 4 góly a 7 asistencií. Poličku jej zdobia zlaté medaily z Majstrovstiev sveta z roku 2017, 2018, v roku 2014 sa tím Američaniek umiestnil na celkovej druhej priečke.

Z minuloročných Zimných olympijských hier bola vyradená hneď v úvodnom predkole, kde si zahrala len polovicu prvej tretiny. Zlomenina lýtkovej kosti a niekoľko roztrhnutých väzov v členku jej nedovolilo pokračovať v zápase. V stretnutí nakoniec dominovali Američanky nad Fínkami 5:2. „To zranenie z olympiády mi dalo zabrať. Hlavne mentálne. Chcela som si dať rok pauzu, najmä kvôli zotaveniu a otázke, či by som sa zvládla vzdať hokeja,“ odvetila Decker na otázku, prečo sa rozhodla skončiť.

„Mala som úžasnú kariéru, najlepšie spoluhráčky a trénerov. Teraz som sa trošku začala venovať koučovaniu a zistila som, že mám pre to obrovskú vášeň,“ oznámila svoje plány do budúcnosti.