FOTO: NHL.com

Zatiaľ životný úvod do sezóny zažíva v NHL Adam Ružička. Útočník Calgary Flames spočiatku sezóny nemal miesto v zostave Darryla Suttera. Miesto mu uvoľnili zranenia, vďaka ktorým sa dostal až do prvej formácie plameňov.

Spolupráca s Eliasom Lindholmom a Tylerom Toffolim mu skutočne sadla. A hoci už nenastupuje v prvej formácii, zdá sa že skvelo zapadol aj k Mikaelovi Backlundovi a Blakeovi Colemanovi. V nedeľnom zápase proti Washingtonu si pripísal tri kanadské body vrátane víťazného gólu.

V 14 odohraných zápasoch tak má na konte 6 gólov a 7 asistencii. Je tak piatym najproduktívnejším hráčom Flames pričom mu na väčšinu spoluhráčov chýba 10 zápasov. Ružička je dokonca v jednej štatistike prvý v celej NHL.

Ide o počet kanadských bodov prerátaných na minúty hracieho času, ktoré hráč trávi v hre pri rovnovážnom počte hráčov na ľade. Na 60 minút hracieho času v rovnovážnom stave má na konte 3,86 kanadských bodov. Prerátanie na 60 minút je ale značne zavádzajúce. Útočníci s najväčšou dôverou trénerov majú na zápas približne 18-20 minút na ľade. Ak by Ružička patril k nim, so svojou súčasnou formou by mohol mať približne 1,29 bodu na zápas oproti terajšiemu priemeru 0,93.

Aj tieto štatistiky svedčia o tom, že Ružička prežíva skutočne vydarený štart do sezóny. Časom sa Ružičkovi možno podarí presvedčiť aj neoblomného Darryla Suttera, ktorý mu stále nedáva dôveru na presilovkách ani vo vyšších formáciach. V poslednom zápase bol členom tretej formácie s časom 12:32 na ľade. Ani to ho však nezastavilo na ceste k zisku spomínaných troch kanadských bodov.