FOTO: Oliver Kmiť

Slovenskú reprezentáciu čakal dnes ďalší zápas s Nemeckom. Naši chlapci si istotne chceli napraviť chuť po zbabranom štvrtkovom zápase, keď s rovnakým súperom prehrali vysoko 3:7.

Úvodná tretina bola na góly veľmi skromná. Do streleckej listiny sa podarilo zapísať iba Jozefovi Balážovi v 12. minúte. V prostrednej časti sa s presnými zásahmi doslova roztrhlo vrece. Najskôr počas presilovky vyrovnal nemecký útočník Marc Michaelis. Ale náš tím poslal opäť do vedenia Matej Kašlík. No už o niečo viac ako dve minúty sa stalo niečo, čo sa na majstrovstvách sveta nesmie stávať. Dvoma zlepenými gólmi Zimmermanna a Ehla sme dovolili súperovi prvýkrát v zápase ísť do vedenia. No na druhú prestávku sa nakoniec išlo za nerozhodného stavu, pretože sa presadil Róbert Lantoši. Už po dvoch minútach tretej tretiny Slovensko opäť viedlo. Početnú prevahu totiž využil kapitán Michal Ivan. V polovici tretej tretiny sme ale inkasovali, dokonca vo vlastnej presilovke, keď Stachowiak prekonal Mateja Tomeka. Zápas tak musel nájsť víťaza až v predĺžení. V ňom skóroval už po dvoch minútach a troch sekundách Martin Faško-Rudáš.

Najbližšie sa naša reprezentácia predstaví na domácich klziskách. Už 26. a 27. apríla si zmeriame sily s bratmi Čechmi. Prvý zápas je naplánovaný v Trenčíne. Na druhý sa oba tábory presunú do hlavného mesta.