FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

Hokejový Nemecký pohár pokračuje v sobotu druhým sledom zápasov. Do diania zasiahli opäť aj hráči zo Slovenska, ktorý sa pokúsili odčiniť prehru proti Rakúsku, ktorú utŕžili vo štvrtok.

Už prvá tretina však poriadne schladila odhodlaný slovenský výber. Gólman Riečický kapituloval dva razy a na koni bol zrazu pôvodný outsider. Ten svoju pozíciu ešte upevnil presným zásahom Kristiana Jensena v úvode prostrednej časti hry.

Nie nadarmo sa však hovorí, že trojgólové vedenie býva zradné. Na obrat zavelil 32 sekúnd pred druhou sirénou Čacho, na ktorého nadviazal v tretej tretine tiež Fominykh. V 56. minúte zaznamenal svoj druhý gól v zápase Čacho, čím vyrovnal stav na 3:3. Víťazný gól však diváci po 60. minútach neuvideli a tak stretnutie zamierilo do päťminútového predĺženia.

Po tuhej bitke sa z víťazstva napokon radoval výber Dánska. Druhýkrát v stretnutí skóroval útočník Mathias From, ktorý tak dal výsledku definitívnu podobu.

Slovenskí hokejisti majú na Nemeckom pohári po dvoch zápasoch dva body. Keď po predĺžení prehrali aj s Rakúskom. Záverečné vystúpenie na turnaji ich čaká zajtra, keď nastúpia proti domácemu Nemecku.