Zdroj: Twitter / Branislav Rapáč

Uplynulý týždeň nám priniesol finalistov tohtoročnej Tipos Extraligy. Po zápase Košíc s Michalovcami, sa Oceliari prederavili do poslednej série so stavom 4:3. Stretnutia Spišskej Novej Vsi a Zvolena sa skončili tak isto, v ktorých Zvolenčania dominovali. Rytieri a Oceliari sa proti sebe postavia do prvého duelu už v nedeľu.

,,Novejša“ ako najmladšia súčasť našej najvyššej hokejovej ligy sa dostali so svojím kádrom až do semifinále. Podľa počtu bodov vám predstavíme tých najlepších hráčov. Kale Kerbashian je čerstvým 33-ročným Kanaďanom, ktorý sa narodil v Thunder Bay, v provincii Ontario. Bola to jeho debutová sezóna v Spišskej, no na Slovensku už figuroval. Od roku 2018 sme ho mohli vidieť na súpiske HK Nitra. Tam si za oba roky dokopy nazbieral celkových 64 bodov. Predstavenie za Rysov mu priviedlo prvé ,,áčko“ v kariére. Kerbashian skóroval dvadsaťkrát a dvadsaťštyrikrát prihral na gól. Stal sa tak bodovo najlepším hráčom svojho tímu.

Dubničan Juraj Majdan sa počas svojej kariéry presúval iba po Česku a Slovensku. Vymenil viacero miest a zúčastnil sa aj majstrovstiev sveta juniorov. Zo Vsetína sa presťahoval na východ Slovenska, kde pomohol tímu s pätnástimi gólmi.

Najlepšiu trojku dravcov uzatvára iba 25-ročný Kanaďan Hayden Verbeek. Dlhé roky hral za kanadské družstva, potom sa objavil v Banskej Bystrici na vypožičanie. Ďalší rok sa vrátil naspäť za veľkú mláku. Ľavák prišiel chrániť Spiš v roku 2022.