FOTO: Facebook / HKM Zvolen

Hokejisti Banskej Bystrice budú určite chcieť na domáci zápas s Trenčínom čo najrýchlejšie zabudnúť. Svojho súpera síce zasypali 48 strelami, no ani jedna z nich si nenašla cestu do siete. Vojaci trestali vylúčenia baranov, keďže až 4 zo 6 gólov dali v presilovej hre.

Iba o jeden presilovkový gól menej dal v 7. kole HC Slovan Bratislava, ktorý vycestoval do Prešova. Domáci viedli nad obhajcom trofeje 3:0 aj 4:1, no zo zápasu nakoniec nevydolovali ani bod. Slovan zvíťazil na Šariši 5:6.

FOTO: Facebook – HC MV Transport Prešov

Sľubne rozbehnutý zápas nedoviedli do úspešného konca ani Michalovčania. Líšky vyhrávali pod Pustým hradom 0:2 aj 1:3, ale nakoniec prehrali 4:3. Zápas mal špeciálny náboj pre hosťujúceho Radovana Puliša, ktorý bol minulú sezónu kapitánom HKM Zvolen.

Zlomovým momentom duelu na Liptove bola zlé striedanie domáceho mužstva. Za príliš veľa hráčov na ľade dostal Liptovský Mikuláš dvojminútový trest, čo Košičania pretavili vo vyrovnanie na 2:2. O minútu na to strelili Oceliari aj víťazný gól z hokejky Patrika Rogoňa. Vo vynikajúcich výkonoch aj naďalej pokračuje americký obranca v službách Nových Zámkov Mike Lee. K výhre nad Popradom v pomere 5:4 prispel dvoma asistenciami.

ZOSTAVA KOLA PODĽA NÁŠHO PORTÁLU: LaCouvee (shoutout) – Lee (0+2), Pietroniro (1+1) – Rogoň (2+0), Haščák (2+1), Š. Petráš (2+1)