FOTO: FB / HC Košice (oficiálna stránka)

Netradične v utorok pokračovalo plnou porciou zápasov 22. kolo Tipos extraligy. Dnes sme boli svedkami nečakanej prehry Košíc, či potrebnej výhre pre Zvolen po šiestich prehrách.

Tor Immo hrdinom vojakov v Košiciach

Na Duklu Trenčín čakalo po nedeľnej výhre s Humenným ďalšie ťaženie proti súperovi z východu. Tentokrát im hokejky skrížil líder tabuľky z metropoly východu. Domáci chceli potvrdiť svoju skvelú hernú pohodu, keď neprehrali 8 zápasov v rade. Proti vojakom viedli po prvej tretine o dva góly, ku ktorému pridali v polovici prostrednej časti aj tretí, tentokrát z hokejky Bergera. Hostí tento gól nezlomil. Naopak, v presilovke znížil sekundu pred koncom Baláž. Práve početné prevahy rozhodli tento zápas, pretože dva presné zásahy Švéda Imma vyrovnali stav stretnutia. Domácich ale k výhre naklonil k trom bodom opäť v presilovke Olsson. Jeho spoluhráči neustáli tlak súpera v závere zápasu a Pietroniro poslal zápas do predĺženia. V ňom rozhodol o výhre hostí spečatením hattricku Tor Immo. Košice tak prišli o svoju osem zápasovú víťaznú šnúru a podľahli doma Trenčínu 4:5.

Keď tréner správne pokričí,…

Hokejisti Nitry od začiatku sezóny plávajú v pokojných vodách vrchnej polovice tabuľky. Veľké vlny im chcela urobiť v dnešnom zápase Banská Bystrica. Barani ale nezachytili úvod zápasu a gólom Čederleho prehrávali. No zverenci Raima Helminena zabrali a ešte v prvej tretine otočili zásluhou Horu a Wilkinsa. Gólový stroj sa nezastavil ani v prostrednej časti, a do listiny strelcov pribudli Vela a Výhonský. Iskru na vyrovnanie Nitre vlial dvoma presilovkovými gólmi Buček, no v závere zápasu do prázdnej bránky pečatil víťazstvo baranov americký obranca Frank Hora.

„Myslím si, že cenné víťazstvo, keďže tá tabuľka je nabitá. Sú to body, ktoré sme potrebovali. Bol tam trošku výpadok v tej druhej tretine, ale tréner správne pokričal a uhrali sme to do víťazného konca,“ zhodnotil zápas strelec víťazného gólu Alex Výhonský. Ten ale nebol spokojný, že pustili Nitru k zníženiu počas početnej prevahy v závere druhej tretiny: „Vedeli sme, že majú dobré presilové hry. Sami sme si to skomplikovali tými zbytočnými vylúčeniami, ale sme radi, že sa nám to podarilo uhrať.“
Svoj pohľad na zápas povedal pred novinármi aj dvojgólový Samuel Buček. „Vstúpili sme do duelu dobre, dali sme gól myslím si že sme mali prvých 10 minút navrch, no potom sme urobili základné chyby dostali sme vzápätí dva góly, a išlo to z nami dole vodou. Zaspali sme čo vieme. Všade boli skôr, boli rýchlejší, potom sme dali v presilovke gól, následne ďalší. Mali sme aj nejaké šance ale už bolo neskoro. Dnes sme hrali iba 40 minút, Banská 60 a zaslúžene vyhrala.“

Zvolen po šiestich zakopnutiach opäť zabral naplno

Na zverencov Petra Oremusa prišla v posledných zápasoch obrovská deka a nevyhrali až 6 zápasov. Zmeniť sa im to podarilo dnes proti Novým Zámkom, ktoré prehrali tri posledné stretnutia. Rytieri mali od začiatku zápas pevne vo svojich rukách pretože v polovici druhej tretiny viedli už 4:0 a z domácimi to vyzeralo zle-nedobre. Postupne Pavla Kantora prekonali Kašlík, Patrik Marcinek, Mitch Hults a skvelú pasáž zakončil Branislav Kubka. Domácim sa ešte podarilo znížiť na 1:4 po góle Čecha Alberta Michnáča. No o výhre pre hokejistov spod Pustého hradu rozhodol Viedenský. Gól sa podarilo dať ešte aj býkom, keď na konečných 2:5 z ich pohľadu upravil Patrik Števuliak.

Zostava kola: Škorvánek (95,43%) – Drgoň (2+1), Pietroniro (1+2) – Aurel Nauš (3+0), Immo (3+0), Záborský (1+3)