FOTO: HC Košice/Facebook

Včerajšou predohrávkou medzi HK Dukla Trenčín a HK Nitra odštartovalo 20. kolo Tipos extraligy. Duel pod hradom Matúša Čáka zvládli lepšie corgoni, ktorí vyhrali 1:4. Dvoma gólmi sa na zisku 3 bodov podieľal útočník Robby Jackson. V Humennom, kam pricestoval Liptovský Mikuláš sa diváci rozhodne nenudili. Videli totiž až deväť gólov. Rozhodujúci okamih stretnutia prišiel v 56. minúte, keď o triumfe nováčika rozhodol obranca Samuel Fereta.

V bitke o rieku Hron sa stretli tímy, ktoré ťahali niekoľkozápasovú šnúru prehier. Negatívnu sériu sa nakoniec podarilo prelomiť Banskej Bystrici, ktorá zdolala Zvolen na jeho ľade 2:3 po predĺžení. Premiéra fínskeho trénera Raima Helminena mala tak víťaznú príchuť. Novozámocké býky privítali pred vlastnými priaznivcami Michalovce. Zápas bol jednoznačnou záležitosťou líšok, ktoré Nové Zámky zdolali 0:5.

Šláger kola sa hral košickej Steel Aréne, kam zavítal líder zo Spišskej Novej Vsi. Súboj o prvé miesto zvládli lepšie Košičania, ktorí po triumfe 5:1 nahradili rysov na čele tabuľky. Duel medzi Popradom a Slovanom Bratislava priniesol rozuzlenie v záverečnej tretine, kamzíky ju vyhrali v pomere 4:1 a zaknihovali tak dôležité 3 body do tabuľky. Presilovky domáceho celku boli doslova smrtiace, orly totiž v nich inkasovali až štyri góly. V popradskom drese zažiaril hattrickom útočník Ryan Dmowski.

ZOSTAVA KOLA: Škorvánek (čisté konto) – Fereta (1+0), Bačík (0+3) – Jääskeläinen (2+1), Kuru (2+1), Dmowski (3+1)