FOTO: Facebook / HC Mikron Nové Zámky

Kolu číslo jedenásť predchádzala jednozápasová predohrávka pod Urpínom, ktorú sme mohli sledovať už v utorok. Ostatné zápasy sa odohrali tradične v piatok. Vo veľmi vyrovnanom priebehu súťaže boli všetky duely nadmieru dôležité.

Predohrávka medzi Banskou Bystricou a Košicami bola pre oba celky nesmierne podstatná. Veď v tabuľke ich delil jediný bod.. Napriek tomu museli ostať vyznávači play-off hokeja sklamaný. Nikto nebetónoval a na svoje si prišli najmä priaznivci ofenzívnych stretov. Celkový počet gólov sa vyšplhal na číslo jedenásť, pričom konečná výhra 6:5 pre hostí z metropoly východu posunula „Oceliarov“ v tabuľke až na siedme miesto.

Veľký ošiaľ bol v Spišskej Novej Vsi pred zápasom so Zvolenom. Tím pod vedeným kouča Wojnara naladil svojich fanúšikov na súboj pozvánkou urobenou na štýl Star Wars. Halu sa im síce druhý raz v sezóne vypredať nepodarilo, no takmer dve tisícky divákov videli slušný hokej s čistým kontom pre domáceho hrdinu Marcela Melicherčíka a celkovým víťazstvom „Rysov“ 3:0.

Druhý gól v seniorskej extralige si pripísal v zápase proti Liptovskému Mikulášu útočník Nitry Ondrej Molnár. Sedemnásťročný mladík zaznamenal aj jednu asistenciu a pomohol tak k víťazstvu 5:1. Viacero hráčov „Corgoňov“ si však výraznejšie obohatilo svoje bodové konto. Až tri z piatich gólov hostí zaznamenali obrancovia. Konkrétne Donaghey a Bodák (2+0). Dve asistencie si pripísal útočník Jakub Lacka.

Prvú trojbodovú prehru uštedrili Slovanu hokejisti Nových Zámkov a to krutým pomerom 5:0. Mužstvo z južného Slovenska ťahala opäť najmä produktívna legionárska trojička – Farley (1+2), Jackson (1+2), Johnson(2+0). Výrazne však podržal aj gólman Kantor, ktorý si pripísal čisté konto. Slovan napriek prehre ostáva lídrom neúplnej tabuľky, v ktorej má zápas k dobru práve pred druhými Zámkami.

Po dlhom čase sa z dna tabuľky odrazila Dukla Trenčín. Pomohol jej k tomu plný bodový zisk z Prešova. Víťazný gól zaznamenal útočník Šimon Petráš v štyridsiatej tretej minúte. Gól a asistenciu zaznamenal veterán Peter Sojčík. „Vojaci“ predstihli o jeden bod hokejistov Liptovského Mikuláša.

ZOSTAVA KOLA PODĽA NÁŠHO PORTÁLU: Kantor (shoutout) – Donaghey (1+0), Bodák (2+0) – Farley (1+2), Johnson (2+0), Jackson (1+2)