FOTO: Facebook / New York Rangers

Hviezdny hokejový útočník a trojnásobný víťaz Stanleyho pohára Patrick Kane je pred blížiacou sa novou sezónou NHL stále bez klubu. Tridsaťštyriročného forwarda brzdí operácia, ktorú absolvoval začiatkom júna. Mimo hru bude štyri až šesť mesiacov. Prvý výber na drafte 2007 strávil takmer celú svoju kariéru v tíme, ktorý si ho vybral – Chicagu Blackhawks. Zmena nastala až v priebehu minulej sezóny, kedy ho Jastraby poslali v rámci výmeny do New Yorku Rangers. Nové pôsobisko Kanea je zatiaľ nejasné.

„Nie je kam sa ponáhľať. Toto je jedna z vecí, s ktorou som veľmi spokojný. Som maximálne pokojný. Mohli by ste mi teraz ponúknuť jednoročnú alebo dvojročnú zmluvu za 7 miliónov dolárov alebo tak nejako. Ani neviem, či sa tým chcem zaoberať, pretože to nie je to, čo potrebuje. Uvidíme v správny čas, ako sa cíti, na čom je, a z toho budeme následne vychádzať,“ povedal pre ESPN hráčov agent Pat Brisson.

Kane je napriek zvyšujúcemu sa veku stále platným hráčom. V uplynulom ročníku získal v drese Blackhawks 45 bodov v 54 zápasoch a neskôr pridal ďalších dvanásť bodov ako súčasť organizácie Rangers. Štatistiky si vylepšil aj počas siedmich zápasov play-off v ktorých zaznamenal gól a päť asistencií.