FOTO: Facebook / HK Nitra

Spišská Nová Ves privítala na domácom klzisku Nitru. Finálový duel bol zaujímavý až do samotného konca a išlo o oku lahodiaci hokej. Nitrianski hokejisti dokázali uspieť a pripisujú si prvú výhru v sérii.

Prvá tretina predpovedala priebeh stretnutia, ktoré bolo skôr ladené ofenzívne ako takticky. Kvalitné šance mali obe mužstvá, ako prvá však skórovala Nitra. Z priestoru pred bránkou sa presadil Tomáš Hrnka, ktorý tak otváral skóre tohtoročného finále najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. O necelé štyri minúty neskôr udreli Nitrania opäť, a to v presilovej hre po vylúčení obrancu Igora Merezhka za seknutie. Gól na 2:0 strelil Samuel Buček zo svojej stálej pozície na kruhu v početných výhodách.

V druhej časti hry prišla radosť aj na spišskonovoveské hokejky. V dvadsiatej druhej minúte znížil na 1:2 bek Juraj Valach. Patrick Newell však na začiatku tretej tretiny zvýšil na 3:1. Spišiaci dramatizovali duel osem minút pred koncom základnej hracej doby. Na 2:3 menil stav stretnutia obranca Adam Žiak. Ku koncu tretej časti skúšali domáci hru bez brankára v šestici. Dostali sa síce do príležitostí, jednu z najväčších mal na hokejke Anthony Nellis. Tlak im však vyrovnávajúci gól nepriniesol, Nitrania tak porazili domácu Spišskú Novú Ves 3:2.

Finálová séria pokračuje v sobotu o 18:30 druhým zápasom v Spiš Aréne.