FOTO: NHL.com

Neuveriteľnú sezónu má aktuálne Boston Bruins. Medveďov už nejeden odborník pred sezónou podcenil. Hráči ako Bergeron, Marchand, či Krejčí, ktorí tvoria jadro tímu pomaly starnú a tak nikto neočakával, že by sa prihodila takáto fantastická sezóna. Dnes v noci sa Bruins nadobro zapísali do historických tabuliek.

Proti Philadelphii vyhrali 63. zápas sezóny. Prekonali tak rekord Tampy Bay z roku 2019 a Detroitu z roku 1996. Bruins zostávajú do konca sezóny ešte dva zápasy. Majú v nich možnosť navýšiť tento rekord až na 65 víťazstiev. Taktiež ešte môžu zveľadiť rekord v počte získaných bodov v základnej časti. Bruins ich momentálne majú 131, o bod menej ako Montreal Canadiens v sezóne 1976/77.

V zápase proti Philadelphii padali aj individuálne štatistiky. Český ostrostrelec, David Pastrňák si pripísal hattrick. Tretím gólom v zápase sa dostal na 60 gólov v sezóne a zároveň 300 presných zásahov v kariére. Po Connorovi McDavidovi je už druhým hráčom, ktorý túto sezónu pokoril 60-gólovú métu. Stal sa tak iba druhým Čechom po Jaromírovi Jágrovi, ktorému sa to podarilo. V roku 1996 dosiahol na túto métu aj so spoluhráčom Mariom Lemieuxom, čo je taktiež do včerajška poslednýkrát, kedy dvaja hráči dosiahli na 60 gólov v sezóne.

Bruins sa však na rekordy nesústredia. V rekordnom zápase nehrali Patrice Bergeron, David Krejčí, Taylor Hall, Linus Ullmark, Charlie McAvoy ani Dmitri Orlov. Bolo to z dôvodu aby si oddýchli a vyliečili pred playoff menšie zranenia. Bruins si totiž veľmi dobre uvedomujú, že dobrá základná časť nezaručuje úspech v playoff. Neraz si to okúsili na vlastnej koži. V 1. kole playoff sa stretnú s jedným z trojice Florida, Pittsburgh či New York Islanders.